Podcast

Kvalifikovaní investoři


Kde se finance setkávají s úspěšnými nápady a kde každý díl otevírá nové horizonty možností. Moderuje Pavel Bezr, váš průvodce ve světě financí s více než 14 lety zkušeností.

Kvalifikované investice - sofistikovaná, ale často nepochopená oblast financí. Spolu se zkušenými zakladateli fondů se ponoříme do jejich myšlení, strategií, výzev a příběhů úspěchu.

Každý rozhovor je cestou ke hlubšímu porozumění tomu, co dělá kvalifikované investice, tak jedinečnými a jak mohou být tyto nástroje použity k dosažení dlouhodobých investičních cílů.

Náš podcast je navržen tak, aby osvětlil složité koncepty, odhalil skryté příležitosti, ať jste začínající kvalifikovaný investor nebo zkušený veterán. Prozkoumáme široké spektrum témat, od mikrostrategií fondu po globální ekonomické trendy.

Nejnovější epizoda

Reverzní hypotéky s Markem Rokoským a Pavlem Jíšou

Představte si, že je vám 76 let a prožíváte závěrečnou část svého života. Žijete v jednom domě celý život do kterého vám prší a je potřeba udělat novou střechu. I když se vám extrémně zdražily energie, tak se odmítáte odstěhovat kvůli poutu, které vás s domem spojuje. Před nějakou dobou vám také dosloužilo auto a potřebujete funkční vůz na dojezd k lékaři a protože jste ještě aktivní, tak i někam na výlety. Rádi byste si zkvalitnili život a nechali si udělat nové zuby. Nemáte žádné naspořené prostředky, v bance vám už nepůjčí a vaše děti mají svoje starosti, hypotéky a žádné peníze vám neposkytnou.

Co byste dělali, na koho byste se obrátili? V zahraničí poměrně známé řešení pro seniory REVERZNÍ HYPOTÉKA, která funguje i v ČR. Nejen o tom si povídáme se zakladateli 1. Fondu reverzních hypoték Markem Rokoským a Pavlem Jíšou.

Dále se dozvíte: ✅ Co jsou reverzní hypotéky a jaké mají výhody pro seniory? ✅ Kritéria způsobilosti a proces schvalování úvěrů ✅ Investiční potenciál v 1. Fondu reverzních hypoték pro kvalifikované investory ✅ Jaký byl výsledek kontrol dohledových orgánů?

Odpovědné investování do Alzheimer Center s Martinem Fojtíkem z PFFL

Lukáš Hrma & Daniel Římal a úspěch ve výstavbě nemovitostí

Pavel Jíša o zajištěných úvěrech a výkupech pohledávek. Podfondy AQUILA a DOMUS.

Tajemství úspěšného investování do retail parků: Strategie a výhled s Tomášem Oplíštilem

Kdo jsou kvalifikovaní investoři?

Kvalifikovaní investoři jsou jednotlivci nebo instituce, kteří mají povolení investovat do širšího spektra investičních nástrojů než běžní retailoví investoři. Tato kategorie investora je definována různými regulačními pravidly:

Kvalifikovaní investoři mají obvykle rozsáhlé znalosti a zkušenosti s finančními trhy. To jim umožňuje lépe pochopit a řídit potenciální rizika spojená s pokročilými investičními nástroji.

Tito investoři obvykle splňují určitá kritéria týkající se jejich celkového majetku nebo příjmů. Vstupenkou do fondu kvalifikovaných investorů je však v České republice 1.000.000 Kč. Tato kritéria jsou nastavena tak, aby zajistila, že investoři mají dostatečné finanční prostředky na pokrytí potenciálních ztrát, které mohou u investic vzniknou

Kvalifikovaní investoři mají často přístup k investičním příležitostem, které nejsou dostupné veřejnosti. To zahrnuje soukromé umístění akcií, venture kapitál a další alternativní investiční nástroje.

Vzhledem k jejich pokročilému postavení jsou kvalifikovaní investoři často osvobozeni od některých regulačních omezení, která platí pro běžné investory. Toto uznání jejich schopnosti lépe navigovat složitými finančními produkty umožňuje větší flexibilitu v jejich investičních rozhodnutích.

Pavel Bezr

E-mail: pavel.bezr@gmail.com
Tel.: 725 404 129

Kanceláře:
Atrium Flora Vinohradská 2828/151
130 00 Praha 3

Kontaktujte mě

Zajímalo by vás sestavení finančního plánu, nebo byste chtěli dostat více informací k některým ze zmiňovaných fondů? Neváhejte se mi ozvat.